Chodíte na prehliadky?

  • 01, 22, 2018
  •  
  •  Nezařazené
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Chodíte na prehliadky?

Viete, čo je zvláštne na ľuďoch? Že si často neuvedomujú, čo z ich konania nakoniec vyplynie. Ak majú ľudia z niečoho naozaj panický strach, tak sú to práve doktori. Hovorí sa tomu aj fóbia z bieleho plášťa alebo syndróm bieleho plášťa, no podstata je tam, že by sme urobili úplne čokoľvek len preto, aby sme nemuseli ísť k lekárovi. Takéto správanie jednoznačne nie je niečo, čo by sme oceňovali, hlavne v prípadoch, kedy si niečo skutočne vyžaduje to, aby lekár zasiahol. Ako však presvedčíte človeka, ktorý má nejakú fóbiu, o tom, že sa mu nič nestane a že ho nič nebude bolieť?

nemocné plíce

V takýchto prípadoch ľudia často pracujú nie na strachu z danej osoby, ale na strachu z bolesti, ktorá je veľmi často oveľa závažnejšia, ako by ste si možno na prvý pohľad mysleli. Je ťažké povedať, čo je najhoršie na tom, keď sa niekto bojí doktorov. Možno v prvom rade to, že odmieta chodiť na preventívne prehliadky. Čo je skutočne veľmi závažné, pokiaľ už na sebe sami pociťujete, že s vami niečo nie je v poriadku. Možno sa však v kútiku duše presviedčate, že bude všetko v poriadku, že vlastne o nič podstatné nejde. No vo svojom vnútri viete, že by ste mali navštíviť lekára. Inak sa môže pokojne stať, že vás dostihne chronická obštrukčná choroba pľúc.

rentgen

Áno, uznávame, že celý tento názov alebo celá táto diagnóza znie poriadne desivo. V konečnom dôsledku naozaj aj desivá je, no nechceme vás strašiť. Je dôležité, aby ste si dali pozor na to, že pravidelne chodíte na preventívne prehliadky. Hlavne vtedy, keď sami veľmi dobre viete, že pracujete v prostredí, ktoré nie je veľmi zdraviu prospešné. V práci, kde máte rôzne výpary, kde je veľmi veľa prachu a kde vám jednoducho nie je veľmi dobre, je dôležité, aby ste mysleli na to, že prevencia je základ. Hlavne vtedy, keď na sebe pociťujete niečo, čo by ste nemali.