Dovolenka v tomto hlavnom meste je dokonalým miestom pre spoznávanie histórie

  • 09, 09, 2018
  •  
  •  Nezařazené
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dovolenka v tomto hlavnom meste je dokonalým miestom pre spoznávanie histórie

Litva bola súčasťou Sovietskeho zväzu až do roku 1990 a predtým cieľom cisárskych vojsk v druhej svetovej vojne. Vilnius je rozhodne v súčasnosti hlboko pyšný na svoju nezávislosť .
K dispozícii sú tiché, dláždené ulice, červené strechy a gotické kostoly – v samotnom meste Vilnius je až 28 kostolov.

přítok

Mesto určené na prechádzky?
Určite áno. Jeho tiché ulice sú bezpečné a pokojné, ideálne pre pešiu turistiku, a hlavne bez potreby verejnej dopravy, ktorá šetrí peniaze. Preto si nenechajte ujsť pešiu turistiku v Starom Meste, ktoré je na zozname svetového dedičstva UNESCO.
Taktiež pri prechádzke nevynechajte návštevu katolíckeho kostola a časť mestskej steny, pred prechodom rieky Vilnia do módnej štvrte Uzupis, ktorá je pokrytá grafitmi a pouličným umením.
Túžite po menšom dobrodružstve? Vyskúšajte let  teplovzdušným balónom a vydajte sa na spoznávanie mesta z výšky, pričom zažijete nezabudnuteľnú jazdu.
Taktiež stojí za návštevu Múzeum bojov za slobodu (vstup do štyroch eur), ktorý mapuje minulosť Litvy pod nacistickou a sovietskou okupáciou. Návštevníci uvidia bunky, kde boli väzni držaní, mučení a popravení Rusmi. Je potrebné dodať, že miesto nie je vhodné pre príliš citlivé povahy.

staré město

Čo ochutnať?
Trh Hales je vynikajúci pre čerstvé miestne jedlá, ako sú tradičné klobásy. Pre labužnú večeru skúste Sweet Root, kde môžete ochutnať  menu zo surovín ako sú huby, bylinky a koreňová zelenina, spojená s organickými mäsami a lahodným vínom.

Čo piť?
Uzupis a Staré mesto majú skvelé bary. Veľká scéna mesta je veľká a môžete popíjať krčahy piva z celého sveta. Alchemikas a Nomads sú dobré pre koktaily.

Kde sa ubytovať?
Hotel Artis Centrum je útulný, moderný a priateľský, s obrovskými bezchybnými izbami s veľkými oknami a pohodlnými posteľami. Nachádza sa priamo v centre Starého Mesta, čo znamená, že počas celého víkendu nebudete musieť utratiť cent na dopravu, je v blízkosti mestských krčiem a barov, ale tiež ponúkne tichú pokojnú noc v jednom z obrovských lôžok.