Ekonomika v kríze

Keď sa človek snaží myslieť v súvislostiach, tak mu napadnú všelijaké možné verzie, ktoré sa podobajú skutočnosti. Sú to síce len špekulácie, ale za zamyslenie naozaj stoja. Možno si len domýšľame to, čo chceme, ale nemôžeme vedieť, či to nie je naozaj pravda, pretože keď to napadlo nám, tak to mohlo napadnúť poľahky aj iných a už oveľa skôr ako nám.
Momentálne všade zúri koronavírus. Ľudia sú v panike, nakupujú ostošesť. Možno si to o mne včera mysleli tiež – ale ja som len bola na svojom každomesačnom nákupe. Áno, chodíme na nákup koncom mesiaca, možno to sa im zdalo divné. Nie podľa výplaty, ale podľa nášho zvyku.peniaze perá
Je epidémia koronavírusu našou ekonomickou krízou?
Keď sa hovorilo o ekonomickej kríze, tak si ju každý predstavoval tak, že príde v dôsledku nejakej bankovej krízy. No, všetko môže byť pokojne inak. Keby sme sa na to pozreli z komplexného hľadiska môžeme predpokladať, že ekonomická kríza v dôsledku nebezpečného koronavírusu príde. Už dnes sú obmedzené prepravy balíkov do Talianska alebo z Číny, kde stále útočí koronavírus. Niektoré závody na Slovensku možno aj prestanú vyrábať, pretože im nebude mať, kto dodať materiál na výrobu. Utrpia tým veľké ekonomické škody. Takto sa môžu napáchať naozaj veľké straty na ekonomike.žena chce šporiť Závody budú stáť, ľudia nebudú chodiť do práce, obchody budú vypredané, pretože si každý bude chcieť narobiť poriadne zásoby, aby vydržal. Minú sa peniaze, minú sa potraviny na jedenie a ľudstvo minimálne v ohrozených krajinách bude choré. To vyzerá naozaj na poriadnu ekonomickú ranu. Budú straty na HDP a priam na všetkom, pretože ak sa uzavrú mestá, ľudia nebudú pracovať, ale budú iba doma a čakať, čo s nimi vlastne bude.
Už aby prišlo leto alebo aspoň jar a tento vírus skončil tak ako nečakane začal. S príchodom teplejšieho počasia sa vírusu budú šíriť menej, pretože oni milujú chladné počasie.