• 20. 11. 2022

LED reflektor

Iste sa vám už niekedy stalo, že ste pri práci potrebovali ostré svetlo alebo bežné osvetlenie nestačilo. Toto prirodzene nie je jediný spôsob využitia kvalitného LED reflektoru. Ako model kvalitného LED reflektoru za účelom písania článku poslúžili reflektory od spoločnosti LEDprodukt s.r.o. pre ich širokú škálu kvalitných produktov. LED reflektor 200w je v prvom rade veľmi ľahko prenosný zdroj svetla so značne širokými možnosťami využitia. Dnes je dostupná bohatá paleta rôznych výkonov, rozmerov a niekoľko farebných prevedení a preto je možné s nimi možné zabezpečiť komplexné osvetlenie interiéru aj exteriéru, ktoré bude nie len praktické ale dokonca môže byt aj elegantne esteticky zladené.

LED reflektor

Alternatívou LED reflektorov sú staršie halogénové reflektory. V porovnaní s týmito majú však niekoľko výhod. V prvom rade je to úspora elektrickej energie pri porovnateľnej svietivosti. Ďalším benefitom je dlhá životnosť a odolnosť voči poveternostným podmienkam. Uvedené prináša aj pomerne rýchlu návratnosť vstupných nákladov. Sú vhodné na použitie do interiéru aj exteriéru vďaka ich odolnému krytu. Vďaka rôznym rozmerom je možné ich umiestňovať aj na menej dostupné miesta. Môžete ich umiestniť či uchytiť kamkoľvek, či už do steny, na strop, k nábytku prípadne ponechať len voľne stojace na vybranom mieste bez upevnenia či zavesenia.

Popri všetkých spomínaných výhodách musíme tiež spomenúť aj ich nevýhody. Ako už bolo vyššie spomínané na prvom mieste sú to vyššie obstarávacie náklady. Za určitých podmienok môže dochádzať k prehrievaniu puzdra LED reflektoru. Štandardne vyžarujú svetlo len v úzkom rozptyle a len v jednom smere.

LED reflektory osvetlenie exteriéru

Napriek už spomínanej vyššej cene však LED reflektory nie sú nejak extrémne drahé. Vychádzajúc z cenovej ponuky e-shopu LEDprodukt s.r.o. môžeme konštatovať, že ceny reflektorov sa pohybujú od pár eur za menšie modely až po 3-5 desiatok eur u najdrahších typov. Na zver možno len konštatovať, že LED reflektory so sebou prinášajú mnohé výhody a sú výborným pomocníkom na osvetlenie vnútorných aj vonkajších priestorov či už v domácnosti prípadne za hobby účelom ale aj v komerčnom použití.