Nakupujte od slovenských farmárov

  • 04, 02, 2021
  •  
  •  Nezařazené
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nakupujte od slovenských farmárov

Takzvaný debničkový predaj sa aj u nás na Slovensku v posledných rokoch pomerne pekne rozbehol. Na internete nájdete viacero firiem, ktoré ho prevádzkujú. Jednou z nich je aj „Debnička od babičky“.

zelenina
 
Pre Košičanov a Prešovčanov
 
Služby obchodu Debnička od babičky, máte možnosť využiť vtedy, ak žijete v Košiciach, alebo v Prešove. To sú totiž dve mestá, kde firma vykonáva rozvoz. Funguje to veľmi jednoducho. Najprv navštívte webovú stránku. Na nej kliknete na políčko „E-SHOP“. Ešte pred tým, ako začnete tovar vkladať do svojho nákupného košíka, nezabudnite zakliknúť mesto, do ktorého vám budú doručené. Ďalšie kroky sú rovnaké, ako pri akomkoľvek nakupovaní cez internet. tovar vám bude doručený až domov.

fazole
 
Presný harmonogram
 
Rozvoz tovaru, v tomto prípade funguje trošku inak. Ak si niečo objednáte, nikto nenaloží len vašu debničku, s ktorou bude cestovať niekoľko desiatok kilometrov. Tovar je totiž rozvážaný v presné dni. V Košiciach je to vždy v utorok a štvrtok. Je len na vás, či ho chcete dostať priamo k vašim dverám, alebo si ho vyzdvihnete o piatej poobede pred amfiteátrom.  Do Prešova sa rozvoz vykonáva iba jedenkrát za mesiac, a to v piatok. Aj tu platí, že si po svoje debničky môžete prísť pred predajňu nábytku Black Red White na Sekčove, alebo so ich nechať doviesť až domov.
 
Prečo nakupovať debničky
 
Takýto spôsob predaja potravín, má hneď niekoľko výhod. Prvou je samozrejme to, že dostanete produkty od Slovenských farmárov, takže podporíte domácu produkciu. Všetky potraviny pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva. V obchode dostanete iba sezónne potraviny, takže sa nemusíte obávať toho, že boli privezené z opačného konca sveta. V neposlednom rade je tento spôsob nakupovania šetrný k prírode. Tovar nie je zabalený v plastoch a ako už bolo spomenuté, rozvoz je vykonávaný s rozumom.