Živý webový magazín s čerstvými správami, ktoré využijete doma, v práci, na cestách aj na dovolenke. Čítajte, dozvedajte sa nové veci a kráčajte s dobou.
10 tipov, ktoré vedú ku šťastnému a vyrovnanému partnerskému životu
10 tipov, ktoré vedú ku šťastnému a vyrovnanému partnerskému životu

10 tipov, ktoré vedú ku šťastnému a vyrovnanému partnerskému životu

1. Líhajte naraz do postele

Možno to znie smiešne, ale v rámci partnerského vzťahu dokáže spraviť zázraky, keď do postele líhate naraz. Stačí, keď sa budete rozprávať o celodennom programe uplynulého dňa, ale sa len tak objímať. Spoločné zaspávanie a vstávanie je veľmi zvláštnou spojitosťou medzi partnermi. Túto intimitu si veľmi ľahko vytvoríte, keď budete chodiť do postele naraz.

2. Majte spoločné záujmy

Nezanechaj svoj koníček, len preto, že žiješ v partnerskom vzťahu a Tvojho partnera Tvoja záľuba nebaví. Zostaň svojím koníčkom verná, na tom nič nemeň. Napriek tomu je dôležité, aby ste mali aj so svojím partnerom spoločnú záľubu, alebo si ju vytvorili. Keď ju ešte nemáte, nečakajte, ale pokúste sa ju spoločne nájsť. Napríklad Tvoj partner rád číta, ale ty menej. Napriek k tomu, sadni si vedľa neho, vezmi si do ruky knihu alebo časopis a začni čítať, je jedno o čom, nemusí to byť tá istá téma, hlavné je, že aj ten čas budete tráviť spoločne.

důvěra

3. Chodievajte na prechádzky ruka v ruke

chytanie sa za ruky nás sprevádza už od samého detstva, keď náš naša mamka držala za ruky, aby sme sa nestratili, aby nás chránila, aby sme mali pocit bezpečia. Neskôr držanie sa za ruky aj v partnerskom vzťahu dokáže nadobudnúť tie isté pocity. Toto gesto v nás dokáže vzbudiť hrejivý pocit, ktorý nás zohreje nielen fyzicky, ale aj duševne.

4. Dôvera a odpustenie sú základom dobrého vzťahu

Je veľmi ľahké, pohádať sa na maličkostiach, vyhrážať sa a podozrievať druhého, ale to nevedie ku šťastnému a vyrovnanému životu v našom partnerskom živote. Aj keď sa vyskytne situácia, že medzi sebou máte vážnejší rozpor, treba sa naučiť navzájom odpúšťať, samozrejme, len v prípade, keď Váš partner spravil niečo, čo sa odpustiť dá. Avšak, jednoznačne mu musíš dôverovať, lebo nedôvera dokáže pokaziť aj tú najviac rozkvitajúcu partnerskú spojitosť. Keď ku svojmu partnerovi vychádzať v ústrety s dôverou a odpustením, to isté sa Ti vráti naspäť.

láska

5. Pochváľ ho, keď spraví dobrú vec a nikdy nenadávaj

Nikto nemá rád, keď ho skritizujú, ani v prípade, že je kritika na mieste. Keď s niečim nie si spokojný vo svojom partnerskom vzťahu, môžeš sa k danej veci postaviť aj milo a pozitívne. Napríklad, keď mu vypadne z ruky tanier a rozbije sa, nevyčítaj mu to, ale skôr mu daj najavo, že si vďačná, že Ti pomáha v umývaní riadu a hocikomu sa môže stať, že sa mu sem-tam niečo rozbije. Tento postoj Tvoj partner určite ocení a bude sa cítiť lepšie v takých chúlostivých situáciach, v prípade, že z Tvojej strany bude cítiť pozitívny postoj, čo ho určite povzbudí.

6. Veľa objatia

kto by nemal rád, keď ho po náročnom dni niekto horúco objíme. Toto objatie dokáže nadobudnúť pocit uspokojenia. Hneď, ako sa začnete objímať, budete omnoho pokojnejší. Hneď je tu šanca, aby ste si to vyskúšali. Tým sa oveľa ľahšie povznesiete nad problémami, ktoré sa vyskytujú počas každodenných stresujúcich situáciách.

7. Nezabudni mu každý deň pripomenúť, ako ho máš rada

Mnohí si myslia, že keď svojmu každý deň budú hovoriť, ako ho majú radi, stane sa to len zvykom a nezaujímavou frázou. Opak je však pravdou. Je dôležité, aby sme svoje pocity často vyjadrovali aj slovom. Aj v takejto forme môžeme naše pocity najavo a uistiť svojho partnera, že ho naozaj ľúbime.

8. Nikdy neukončite deň s hnevom

Naši starí rodičia sa už zastávali mienky, že nemôžeme líhať do postele so svojimi starosťami, treba sa naučiť ich dať bokom. Ale, keď ste v niečom rozpore, treba sa vedieť o problémoch sa porozprávať ešte predtým, než zjedovatia Váš spoločný život, alebo Vám spravili nepokojnú noc. Zapraj svojmu partnerovi dobrú noc a pokojný spánok, povedz mu, ako ho ľúbiš. Vďaka tomu budete obaja zaspávať oveľa pokojnejšie

9. Malé pozornosti počas dňa

Rýchly telefonát počas obedňajšej prestávky, alebo jedna milá SMS-ka, to sú skutočné drobné gestá, ktoré však Tvojmu partnerovi dokážu urobiť deň šťastnejším, lebo takto bude vedieť, že naňho myslíš. Keď bude mať napríklad pracovné problémy, bude sa tešiť na Tvoju láskavú starostlivosť po príchode domov.

10. Buď vďačná

Posledný, ale najdôležitejší bod v tomto zozname je vďačnosť zato, že ho máš. Dávaj mu najavo, že si ho vážiš a buď vďačná zato, že Ťa niekto miluje, podporuje Ťa v ťažkých aj dobrých časoch. Buď ku nemu milá, usmieva sa naňho a povedz mu, aká si vďačná zato, že ho máš.