Živý webový magazín s čerstvými správami, ktoré využijete doma, v práci, na cestách aj na dovolenke. Čítajte, dozvedajte sa nové veci a kráčajte s dobou.
3 najkrajšie slovenské hrady a zámky
3 najkrajšie slovenské hrady a zámky

3 najkrajšie slovenské hrady a zámky

Každý z nás má rád cestovanie, chvíle keď môžeme objavovať niečo nové, tráviť čas príjemne. Na to, aby sme navštívili krásne miesta nemusíme cestovať do cudziny, pretože aj naše malé Slovensko v sebe skrýva krásne zákutia, ktoré treba vidieť. Jedným z takých zákutí sú aj naše hrady a zámky, ktorých je tu skutočne veľa. Ktoré z nich sú tie najkrajšie?

zřícenina

1. Bojnický zámok
Kto by nepoznal tento nádherný, romantický zámok ležiaci v kúpeľnom mestečku Bojnice? Na Zámok je preslávený v celej Európe, bol viacej krát prestavovaný až kým nenadobudol dnešnú podobu. Zámok sa oplatí navštíviť aj pre rôzne podujatia, ktoré sa tu konajú, z najznámejších možno spomenúť Medzinárodný festival strašidiel. Návštevu zámku navyše môžete spojiť aj s návštevou bojnickej ZOO a máte o celodenný výlet postarané.

hrad

2. Oravský hrad
Jednou z najväčších turistických atrakcií severného Slovenska, ktorý láka množstvo turistov je Oravský hrad, nachádzajúci sa v obci Oravský Podzámok. Jeho výstavba začala v 13. storočí, hrad mal strategickú polohu, nakoľko bol postavený na úpätí skaly pri rieke Orava. V neskoršom období hrad plnil tiež funkciu župného hradu. Natáčalo sa tu množstvo slovenských aj zahraničných rozprávok ako napríklad Kráľ Drozdia brada, Dračie srdce.

zámek

3. Spišský hrad
Spišský hrad patrí k skutočným unikátom Slovenska, je tiež zapísaný do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Okrem toho so svojou obrovskou rozlohou patrí k najväčším hradom v Európe. Jeho výstavba začala okolo 12. storočia, hrad má bohatú históriu, mal viacerých majiteľov, pričom do aktuálnej podoby v akej ho poznáme dnes sa zmenil v 15. storočí. Zaujímavým faktom je, že Spišský hrad nebol nikdy dobitý, za čo môže aj jeho výhodná poloha a architektonické rozloženie stavby. V 18. storočí hrad čiastočne zničil požiar, avšak v roku 1970 sa ho ujali pamiatkari, ktorým sa môžeme poďakovať, že je Spišský hrad sprístupnený a zachovalý až dodnes. Aj tu sa natáčalo viacero známych filmov ako napríklad Kull dobyvateľ, Merlin a iné.