Živý webový magazín s čerstvými správami, ktoré využijete doma, v práci, na cestách aj na dovolenke. Čítajte, dozvedajte sa nové veci a kráčajte s dobou.
Aká je sklenená stena?
Aká je sklenená stena?

Aká je sklenená stena?

Kreativita a elegancia sa v architektúre priestoru vzájomne dopĺňajú. Sú podporené aj praktickým a funkčným vnímaním a výsledkom sú moderné, elegantné a praktické riešenia.

Napríklad aj steny – už nemusia byť iba klasické murované, prípadne v plastových náhradách. Elegantné, vzdušné a mimoriadne luxusné sklenené steny plne nahrádzajú ich pôvodnú funkciu.

bathroom-3245330_640

Sklenena stena je vždy v priestore architektonický skvost, ktorý Vás zaujme a určite si ho všimnete. Už samotné sklo púta pozornosť, je oku zákazníka lahodiace, prepúšťa svetlo, člení priestor, zachováva intimitu a vytvára kreatívne menšie priestory.

Ponúkané riešenia majú nekonečne veľa podôb, každá jej jedinečná a vytvorená pre dané požiadavky zákazníka. Povrchové úpravy, priestorové usporiadanie, veľkosť, atypické tvary a rozmery, spôsoby zatvárania – každý je jedinečný. Jedno majú ale spoločné – všetky sú vyrobené zo špeciálneho skla s certifikátom kvality a bezpečnosti, ktoré je pre užívateľov maximálne pohodlné, bez akejkoľvek obavy o ich zdravie.

Ich elegancia je zachovaná aj upevnením do špeciálnych nosných systémov ale do zárubní. Rozmery sú rôzne od celosklenených plôch sklenených stien, ktoré vychádzajú z podlahy a ich upevnenie končí pod stropom až po čiastkové sklenené steny a zásteny.

Ich využitie je samozrejme možné aj v exteriéri, napríklad oddeľujú vnútorný priestor od vonkajšieho pri terasách, zimných záhradách alebo vonkajšom sedení v kaviarňach a v reštauráciách. Majú spoločnú výhodu – prepustením denného svetla, najmä v zimných mesiacoch šetria náš zrak, nie sme nútení používať umelé osvetlenie.

bathroom-2132342_640

V domácnosti ich oceníme a využijeme najmä v malých priestoroch ako napríklad kuchyňa, kúpeľňa alebo menšia izba, kde nám plnia funkciu steny a pritom opticky šetria priestor. Sú vzdušné, nie sú robustné ako murované steny a dávajú tak interiéru pocit ľahkosti.

S dokonale zladenými ostatnými prvkami, obkladmi okolitých stien, s podlahami a vybavením interiéru vytvárajú architektonický prvok.