Živý webový magazín s čerstvými správami, ktoré využijete doma, v práci, na cestách aj na dovolenke. Čítajte, dozvedajte sa nové veci a kráčajte s dobou.
Bez madla alebo kľučky dvere neotvoríte
Bez madla alebo kľučky dvere neotvoríte

Bez madla alebo kľučky dvere neotvoríte

Sklenené predmety a výrobky sa nachádzajú v každej domácnosti vo forme dekorácií, úžitkového skla pri stravovaní alebo ako materiál, ktorý sa používa na výrobu presklených stien a dverí, otváravých a posuvných. A práve dvere by sa nezaobišli bez madla alebo kľučky, ktorá umožňuje ich otváranie, respektíve posúvanie.

happy-father-with-daughter-standing-near-open-balcony-smiling_74855-9994

Na internete sa dajú nájsť mnohé firmy, ktoré sa venujú predaju hliníkových výrobkov, napríklad zasklených stien, dverí, okien a fasád. Hliník je totiž momentálne najvychytenejší materiál, používaný pri výrobe okien a dverí, je nadčasový, tvárny, má veľmi dlhú životnosť a na ošetrovanie nepotrebujete veľa peňazí, stačí utierka na zotretie prachu a špiny a jeden špeciálny leštiaci prípravok, ktorým vyleštíte povrch.

Moderné stavby, exteriéry aj interiéry, sa stali priestorom, v ktorom dominujú moderné materiály, a tým je aj hliník. Jeho tvárnosť umožňuje využívať ho v rozličných podobách, pri navrhovaní sprchových kútov, dverí, okien, zábradlia či iných dizajnových predmetov, ktoré vyzdvihnú všetky jeho výnimočné vlastnosti. Vo väčšine prípadov sa byty a domy vybavujú hliníkovými oknami a dverami s presklením. A práve dvere prešli prerodom, od jednoduchých drevených dverí sme sa dostali až k skleneným, ktoré sa buď otvárajú alebo posúvajú do strany.

Posuvné dvere majú veľa výhod, jednou z nich je úspora miesta, na otvorenie totiž nepotrebujú veľa miesta a svoju funkciu splnia po odsunutí krídla do strany. Táto skutočnosť sa osvedčila pri konštruovaní sprchových kútov, ale aj klasických dverí do izieb. Spoločnosť LM-MONT dodáva na stavby hliníkové výrobky, okná, dvere, zábradlia či iné súčasti vybavenia stavieb. K skleneným hliníkovým dverám sú potrebné madlá, aj tie nájdete v ponuke na stránke tejto firmy.

interiér, sklenené dverKH33 https://lmmont.sk/produkt/tgkh33/ je označenie pre madlo z hliníka, ktoré je určené na montáž sklenených krídel dverí. Má tvar kocky s polkruhovým výrezom pre lepšie uchytenie rukou pri ich otváraní či posúvaní. Vhodné je pre sklo s hrúbkou 8, 10, 12mm, jeho rozmer je 25x33x25mm, povrch je možné upraviť do lesklej alebo matnej podoby. Funkčné madlo je vlastne tvorené dvoma kockami, každá je na jednej strane skla a sú spojené, takže umožňujú uchytenie z obidvoch strán dverí.