Živý webový magazín s čerstvými správami, ktoré využijete doma, v práci, na cestách aj na dovolenke. Čítajte, dozvedajte sa nové veci a kráčajte s dobou.
Čo robia politici?
Čo robia politici?

Čo robia politici?

Svet politikov je zvláštny. Vidíme ich v televízii v rôznych správach a novinách. Informujú nás o tom, čo sa deje u nás a vo svete. Každá krajina potrebuje mať politikov a rôzne politické strany. Možno sa vám to zdá zbytočné, no opak je pravdou. Politici musia riešiť závažné problémy, ktoré sa dejú u nich v krajine. Zložitými situáciami sú rôzne boje medzi štátmi alebo aj prípad vírusového ochorenia. V prípade bojov medzi štátmi musia politici zorganizovať rôzne opatrenia, aby bojom zabránili. Pomáhajú iným krajinách, napríklad dodávaním rôznych tankov, zbraní a munície, práve tej krajine, ktorá to potrebuje a je súčasťou boja. Pri boji sa posiela mnoho financií do krajiny, ktorá je zničená práve útokmi inej krajiny.

politika v krajine

Politici musia tiež riešiť nebezpečenstvo, ktoré hrozí, ak ich štát postihne vírusové ochorenie. Takéto ochorenie sa šíri medzi ľuďmi veľmi rýchlo a je ťažké hľadať rýchle riešenia. Nedávnym problémom v našej krajine bolo vírusové ochorenie Covid-19. Robili sa všelijaké výskumy, testovali sa ľudia, aby sa zistilo, koľko percent obyvateľov sa už nakazilo práve týmto vírusovým ochorením. Robila sa štatistika a zhodnocovali sa výsledky. Laboranti vymýšľali vhodný protiliek proti tomuto vírusovému ochoreniu.

noviny

Každý protiliek by sa mal vymýšľať niekoľko desaťročí vopred, no pri takomto náhlom vírusovom ochorení sme potrebovali dostať protiliek veľmi skoro a urýchlene. Schvaľovanie protilieku je zdĺhavým procesom. Pri tomto vírusovom ochorení to však zvládli pomerne v krátkej dobe. Pričinili sa k tomu aj politici. Mali za úlohu informovať obyvateľov, aby sa ničoho nemuseli obávať. Politikov vidíme dennodenne v rôznych politických diskusiach. Obraňujú svoju politickú stranu a tvária sa, že pomáhajú ostatným obyvateľom. Mnoho ľudí im už neverí, že aj splnia to, čo nasľubovali. Tak isto to prebieha počas volebného obdobia. Veľa ľudí si povie, že nepôjde voliť, pretože to nemá zmysel.