Živý webový magazín s čerstvými správami, ktoré využijete doma, v práci, na cestách aj na dovolenke. Čítajte, dozvedajte sa nové veci a kráčajte s dobou.
Drahé vyžitie
Drahé vyžitie

Drahé vyžitie

Ak máte dostatok financií, určite si užívate život. Na čo všetko potrebujete peniaze? Zarobenie väčšej a lepšej výplaty vám prinesie veľa možností. Čo si však skutočne môžete dovoliť a čo už je nad váš finančný rozpočet? Zvážte to.

Návšteva reštaurácie

Ak neradi varievate doma, určite by ste chceli pravidelne navštevovať rôzne reštaurácie. Vo vašom meste sa nájdu reštaurácie slovenské, čínske, vietnamské, talianske alebo všelijaké domáce dobroty. Pravidelnými návštevami rôznych reštaurácií musíte mať aj dostatok financií. Jedno menu vás teraz vyjde aj na osem či desať eur, a to bez nápoja.

jedlo

Ak by ste si chceli vybrať jedlo z karty, zaplatíte zaň aj od pätnásť eur vyššie. A to som možno ešte napísala málo. To je pre jedného človeka. Ak plánujete chodiť do rôznych reštaurácií s vašou rodinou, musíte zakaždým počítať s cenou za jedlo okolo päťdesiat eur na jednu návštevu reštaurácie. Zdá sa vám to priveľa? Áno, reštaurácie sú veľmi drahé a mnoho ľudí si ich ani len nemôže dovoliť. A to by chceli. Ženy už nevedia ani čo by uvarili. Zakaždým vymýšľať nové jedlá, alebo varievať jedlá dookola je niekedy veľmi náročné. Musíte myslieť aj na špinavý riad, ktorý zostane po dojedení. V reštaurácií špinavý riad nemusíte vôbec riešiť.

peniaze

Návšteva kina, divadla alebo múzea

Aj takéto kultúrne podujatia si musíte zaplatiť. Nič nie je zadarmo. Vstupné býva častokrát veľmi vysoké ak rátate vstupenky pre celú rodinu. Mnohí ľudia si návštevu takýchto kultúrnych podujatí dobre rozmyslia, než by mali navštíviť kino, divadlo alebo nejaké múzeum. Ak by ste nechceli minúť peniaze, odporúčam sa len prechádzať po prírode alebo chodiť s deťmi na rôzne detské ihriská, ktoré nájdete hocikde medzi panelákmi. Je to nenáročná činnosť, za ktorú sa neplatí a deťom tak či tak vyčaríte úsmev na tvári.