Živý webový magazín s čerstvými správami, ktoré využijete doma, v práci, na cestách aj na dovolenke. Čítajte, dozvedajte sa nové veci a kráčajte s dobou.
Ergonomické a anatomické vankúše pre lepší spánok
Ergonomické a anatomické vankúše pre lepší spánok

Ergonomické a anatomické vankúše pre lepší spánok

Veľmi veľký vplyv na kvalitu spánku má okrem dĺžky hodín, teploty ovzdušia a iných parametrov, taktiež aj typ vankúša, ktorý máte počas neho pod svojou hlavou. Pokiaľ máte po prebudení často problémy s bolesťami hlavy, krku či chrbtice, je veľká pravdepodobnosť, že to môže byť spôsobené nesprávne zvoleným typom vankúša. K tomu, aby bol vankúš naozaj dobrou podporou pre hlavu a krk, je nevyhnutné vyberať taký druh podložky, ktorá sa dokonale pri ležaní prispôsobí polohe tela. Dobrou voľbou sú v tomto prípade https://www1.pluska.sk/Rady-a-tipy/Dobra-sprava-pre-760-tisic-pracujucich-Slovakov-Priplatky-budu-vyssie-aj-o-100-percent napríklad ergonomické a anatomické vankúše, ktoré dokážu krásne kopírovať polohu hlavy a krku.

anatomický vankúš

Zároveň však pre nich poskytujú kvalitnú podporu vo forme ideálne mäkkej, ale taktiež i pevnej podložky. Zvolením tohto typu vankúša viete pomôcť svojmu telu, aby aj počas spánku mala poloha tela ležmo dobré držanie a nátlak na krk a chrbticu nebol tým pádom až tak intenzívny. Skvele sa hodia hlavne pre ľudí, ktorí obľubujú pri spánku ležať na boku alebo zaspávajú v polohe ležmo na chrbte.

vankúše na posteli

Vhodnou voľbou môže byť práve model anatomického vankúšu Ergonomik natur https://www.segum.sk/produkt/ergonomik-natur, ktorý je vyplnený výplňou tvorenou 100 % latexovou penou. Čo sa týka tvaru vankúša, ideálny tvar vo forme dvoch vĺn zabezpečí to, že vankúš si môžete pri ležaní otočiť a prispôsobiť si ho tak, aby vám čo najviac vyhovoval. Vlny sa odlišujú výškou, pričom vyššie postavená vlna slúži na podporu krku a krčnej chrbtice a nižšie postavená vlna poskytne pre hlavu príjemné mäkké pohodlie. Tým, že je vankúš vyrobený z penového materiálu, dokáže sa veľmi dobre prispôsobiť tvaru hlavy a krku. Pena zároveň umožňuje jednoduché odvetrávanie, takže vo vankúši sa potom nezadržiava vlhkosť, pot a nemnožia sa v ňom plesne či iné baktérie, nečistoty a prach. Pokiaľ by ste však chceli aj napriek tomu vankúš vyčistiť, vďaka snímateľnému poťahu ho viete ľahko vyprať.