Živý webový magazín s čerstvými správami, ktoré využijete doma, v práci, na cestách aj na dovolenke. Čítajte, dozvedajte sa nové veci a kráčajte s dobou.
Požadujte aj vy v školách pre deti kvalitné nápoje
Požadujte aj vy v školách pre deti kvalitné nápoje

Požadujte aj vy v školách pre deti kvalitné nápoje

Že sa v školách a školských zariadeniach vyskytujú na chodbách nápojové automaty, nie je žiadnou prevratnou novinkou. Zabezpečovanie pitného režimu pre vyvíjajúci sa detský organizmus je jedným zo základov starostlivosti o naše ratolesti, a o tom určite nikto z vás nepochybuje. Mať v škole dostupné nápoje by malo byť samozrejmosťou.

ovocné šťavy

Samozrejmé by ale malo byť zároveň zaistenie vhodného sortimentu nápojov, a tu sa výrazne pokrivkáva na mnohých miestach. Ak podniknete malú exkurziu do náhodne vybraných škôl, objavíte v automatoch napríklad nápoje sýtené oxidom uhličitým alebo s obsahom kofeínu a obohacované bielym rafinovaným cukrom. Niekde nájdete dokonca energetické drinky, pre deti absolútne nevhodné alebo dokonca nebezpečné. Iste s nami budete súhlasiť, že toto by malo byť stiahnuté z obehu a nahradené tým, čo detský organizmus naozaj potrebuje, a síce kvalitnú stolnú či minerálnu vodu, alebo ovocné koncentrované šťavy.

ovocné nápoje

Koncentrovaná šťava z ovocia, stopercentný koncentrát bez cukru, iba pasterizovaný, je pre deti to pravé, čo im dodá energiu aj živiny. Napadlo vás niekedy zistiť, v čom sa vlastne tieto koncentráty prepravujú do stáčacích výrobných liniek, aby bolo ovocie v perfektnej kvalite?

Napovieme vám, že ide o takzvané IBC kontajnery Schoeller Allibert, skladacie plastové hranolové nádoby, v ktorých sa prepravujú tony spracovaného ovocia v hladiacich či mraziarenských zariadeniach. Každý z kontajnerov je opatrený vnútornou jednorazovou plastovou vložkou, ktorá sa vždy vymení pred každým novým plnením ovocných štiav. Tým je zaistená bezchybná akosť každého výrobku, ktorý putuje na náš stôl, v tomto prípade teda do nápojových automatov v školách. Vďaka IBC kontajnerom majú alebo môžu mať vaše ratolesti to, čo naozaj v školách potrebujú – vitamín C, provitamín A, vitamíny skupiny B, horčík, vápnik, železo, mangán, draslík, zinok a celý rad ďalších minerálov a stopových prvkov.