Živý webový magazín s čerstvými správami, ktoré využijete doma, v práci, na cestách aj na dovolenke. Čítajte, dozvedajte sa nové veci a kráčajte s dobou.
Svetelné napájacie zdroje pre LED pásy
Svetelné napájacie zdroje pre LED pásy

Svetelné napájacie zdroje pre LED pásy

LED pásy sú v súčasnej dobe jedným z najčastejšie sa objavovaných typov svetiel v domácnostiach, ale aj v iných priestoroch. Ich dekoračný, moderný a elegantný dizajn sa nádherne dopĺňa s obrovským množstvom pestrofarebných prevedení či striedania, alebo kombinácie farieb svetiel, na ktoré dokážu svietiť. Celá miestnosť, prípadne iné priestory, kde sú umiestnené, vďaka nim ožije a získa jedinečný a zaujímavý dekoračný prvok. Svetelné pásy však k tomu, aby mohli dobre plniť svoj dekoračný účel, nevyhnutne potrebujú byť pripojené k napájaciemu zdroju.

LED podsvietenie

Čo je, ale dôležité si pri výbere napájacieho zdroje k LED svetlám všímať je to, aby sedelo označenie výstupného napätia na svetelnom páse alebo aj inom svetle s označením, ktoré je na napájacom zdroji. Pre bližšie vysvetlenie uvádzame príklad – máte LED svetelný pás, ktorého výstupné napätie je 12V, avšak napájací zdroj má na sebe uvedený výstup 24V, takže pre daný pás nie je vhodný, pretože je potrebné ho zapojiť do zdroja s výstupom rovnakých 12V. V prípade, že nie je na obale produktu ani pri jeho popise na internete presne napísané o aký výstup sa jedná, odporúčame sa radšej pri výbere zdroja poradiť s niekým, kto sa podobnej problematike rozumie.

LED svetelný pás

Rovnako sa oplatí poradiť aj o tom, ktorý typ napájacieho zdroja by sa presne hodil pre vaše svetlo, z hľadiska jeho umiestnenia. Niektoré napájacie zdroje sa totiž to zapájajú do elektriny vo forme klasických adaptérov do elektrickej zásuvky, ale iné sú naopak šikovne ukryté vo vnútri elektrickej rozvodovej skrine. Taktiež je možné napájacie zdroje ukryť aj do nábytku alebo nainštalovať priamo do steny či zakúpiť zdroj, ktorý je odolný voči vode a dá sa využiť aj v kúpeľni či v exteriéri. Pokiaľ máte LED pásy namontované pozdĺž steny, resp. stropu pomocou lišty, odporúčame zase zvoliť LED napájacie zdroje na DIN lištu Ledprodukt.sk, ktoré sa inštalujú priamo na ňu.