Živý webový magazín s čerstvými správami, ktoré využijete doma, v práci, na cestách aj na dovolenke. Čítajte, dozvedajte sa nové veci a kráčajte s dobou.
Prečo mať v Bratislave klimatizáciu
Prečo mať v Bratislave klimatizáciu

Prečo mať v Bratislave klimatizáciu

Bratislava patrí medzi najteplejšie mestá na Slovensku – viete o tom, že Podunajská nížina a na nej nadväzujúca nížina Alföld v Maďarsku patrí k najúrodnejším, ale aj najteplejším oblastiam v celej Európe? Ak potom v lete udrú tropické horúčavy, teploty vzduchu tu môžu stúpať aj cez 35 stupňov Celzia, a v takom prostredí žiť nie je nič príjemné.

Nepodceňujte nebezpečenstvo úpalu – uvedomte si, že keď vonkajšia teplota vzduchu vystúpi na 37 stupňov Celzia, dosiahne hodnotu telesnej teploty. A potom stačí len drobná pohybová aktivita, napríklad chôdza do schodov, a organizmus sa prehreje tak, že telesná teplota začne stúpať a vzniká úpal. Pokiaľ sa včas nepodchytí a nelieči, môžete aj zomrieť.

ovládač klimatizácie

V ohrození sú aj ľudia chronicky chorícena montáže klimatizácie v Bratislave masterklima.cz nie je taká vysoká, aby ste riskovali poškodenie zdravia, čo by vás potom mohlo vyjsť oveľa drahšie. Pamätajte, že najviac ohrození ľudia sú chronicky chorí, najmä po infarkte myokardu a cievnej mozgovej príhode.

Myslite na svojich seniorov – každý senior je oslabený a horšie sa bráni tropickej horúčave, než mladý človek. Nemyslite len na seba, a ak máte v dome seniorov, zaistite im dôstojný pobyt v domácnosti v letnej horúčave.

klimatizácia v dome

Malé deti a tehotné ženy tiež trpia – malé deti a tehotné budúce mamičky sú na tom podobne, ako seniori, ich organizmus je zraniteľný a nebezpečenstvo úpalu môže ohroziť ich život viac, než u ľudí zdravých a v produktívnom veku. Tehotné ženy a malé deti by sa mali pobytu v exteriéri mimo klimatizovaného vzduchu vyvarovať alebo ho značne obmedziť.

V ohrození môžu byť aj zvieratá – zvieratá sú tiež živé tvory a zaslúžia si naše ohľady. Ak máte doma psa, mačky, morčatá, králiky, fretku, škrečka a iné domáce zvieratká, postarajte sa o ne lepšie, než tí, čo im na ich živote nezáleží. Zvieratá si tiež zaslúžia komfort a našu pozornosť.