Živý webový magazín s čerstvými správami, ktoré využijete doma, v práci, na cestách aj na dovolenke. Čítajte, dozvedajte sa nové veci a kráčajte s dobou.
S roletami si vyčarujete príjemné miesto na posedenie
S roletami si vyčarujete príjemné miesto na posedenie

S roletami si vyčarujete príjemné miesto na posedenie

Všetky vonkajšie nekryté plochy a priestory sú rizikom pri ich využívaní na posedenie či športovanie, pretože aktérov môže prekvapiť nepríjemné počasie a celá aktivita tak stratí význam. V prípade terás či balkónov si však dokážeme aj s tým poradiť a rolety exterierove priestory využívať aj počas slnečného počasia alebo jemného dažďa. Prekryté terasy vídame často v centrách miest a peších zónach, kde si ľudia počas celého dňa môžu vychutnávať ich príjemný tieň, no takto si môžeme prekryť aj svoj balkón či terasu pri dome, a to exteriérovými roletami, ktoré vytvoria pokojný a útulný priestor. Takto upravená terasa je vhodná na využívanie už skoro na jar a do neskorej jesene.

Svetlo v priestore je dôležité

Screenové rolety sú výbornou voľbou, ak máte snahu zabrániť slnečným lúčom prenikať na terasu alebo eliminovať studený vzduch či dážď na priestor, kde sedíte. Grilovanie či posedenie s kávou tak nebude ničím rušené, ak si zapnete aj terasový žiarič, bude vám aj príjemne teplo. Každá aktivita tak bude pre všetkých zúčastnených relaxom. Rolety sú vyrobené z materiálu, ktorý filtruje UV žiarenie spolu so slnečnou energiou až do výšky 97%, ale čerstvý vzduch a svetlo prenikať bude.

Na znižovanie teplôt v miestnostiach sa používa klimatizácia, ktorá je však energeticky náročnejšia, pri inštalácii screenovej rolety môžeme znížiť teplotu v priestore o 9 až 12 stupňov. Rolety sú vyrobené tak, aby bola dodržaná ich priehľadnosť systémom prenikania svetla dnu aj pri zapnutom svetle, ale do interiéru zvonka nie je vidieť, postrehnúť sa dajú iba obrysy postáv.

Zatiahnete roletu a slnečné lúče nemajú šancu

Screenové rolety sa vyrábajú so ZIPP ovládaním, ktoré je možné ovládať vypínačom, diaľkovým ovládačom alebo mobilným telefónom. Tento typ sa nedá ovládať manuálne, pretože záťažová lišta je z plnej ocele, a tá má dosť vysokú hmotnosť, s ktorou je veľmi ťažká manipulácia, ale lankové rolety sa s ručným ovládaním vyrobiť dajú. Nech sa rozhodnete pre ktorúkoľvek z nich, určite nebudete ľutovať, pretože tak získate nový priestor s príjemnou atmosférou.