Živý webový magazín s čerstvými správami, ktoré využijete doma, v práci, na cestách aj na dovolenke. Čítajte, dozvedajte sa nové veci a kráčajte s dobou.
Skús tantru a nebudeš lutovať
Skús tantru a nebudeš lutovať

Skús tantru a nebudeš lutovať

Tantra bratislava je starodávna indická filozofia a spiritualita, ktorá sa zaoberá témou vedomého prebúdzania a rozvíjania sexuality a citov. V posledných desaťročiach sa tantra dostala do popredia západnej kultúry a mnoho ľudí ju využíva ako prostriedok na zlepšenie svojho sexuálneho života a vzťahov. V Bratislave sa môžete stretnúť s rôznymi druhmi tantrických praktík a kurzov, ktoré vám pomôžu rozvíjať vašu sexualitu a spojenie s partnerom. Tantra je filozofický, duchovný a náboženský systém, ktorý pochádza z Indie a je založený na učení o spojení tela, mysle a ducha.

masaz

V tantre sa verí, že cesta k duchovnému prebudeniu vedie cez rozvinutie sexuality a vzájomnú spoluprácu muža a ženy. Tantra môže byť praktikovaná ako sólo, alebo v páre. Mnoho ľudí praktikuje tantru ako sólo cvičenie na rozvinutie svojej sexuality, zlepšenie sexuálneho života a zvýšenie sebavedomia. Iní sa zase zameriavajú na tantru v páre ako na spôsob, ako zlepšiť vzájomnú komunikáciu. Jednou z hlavných myšlienok tantrického učenia je, že sexualita je súčasťou celkovej duševnej a fyzickej rovnováhy človeka a že ju je možné využiť ako cestu k duchovnému prebudeniu. Tantra tiež učí, že prežívanie plnohodnotného a uspokojivého sexuálneho života je dôležité pre celkovú pohodu a zdravie človeka. V Bratislave môžete nájsť rôzne tantrické kurzy a workshopy, ktoré sa venujú rôznym témam, ako napríklad:

Tantrická masáž
Párová tantra
Intímna komunikácia
Problémy s erekciou a prežívaním orgazmu
Tantrická joga a meditácia

masaz

Tantrická masáž je jednou z najznámejších tantrických praktík a zahrňuje jemnú, vzrušujúcu masáž tela, ktorá má pomôcť prebudiť a uvoľniť sexuálnu energiu. Párová tantra zase ponúka možnosť zdokonaľovať sa v komunikácii a intimite s partnerom a naučiť sa nové spôsoby prežívania sexuálnej rozkoše. Kurzy a workshopy sa obvykle vedú skúsenými lektormi, ktorí majú dlhoročné skúsenosti s tantrickými praktikami a vedia vám poskytnúť potrebné vedenie a podporu. Je dôležité si vybrať taký kurz, ktorý vám bude sedieť.