Výber správneho bazénu pre vaše potreby

Pri výber správneho bazénu, teda vhodného, určite porozmýšľajte veľmi precízne. Máte na výber dve možnosti bazénov. Tou prvou je zapustený bazén do zeme a druhou je nadzemný bazén. Zvážte to ešte pred samotnou kúpou, aký by vám vyhovoval najviac. Ak ste sa rozhodli pre zapustený bazén, vyberajte vhodný materiál. Zapustené bazény sú vyrobené buď z plastu, sklolaminátu, betónu alebo nereze. Nechajte si poradiť od odborníkov na bazény. Tí vám veľmi radi odpovedia na všetky vaše otázky. Zvážte aj dobrú firmu, ktorá vám bazén postaví.bazén za domom
Výhodami plastových bazénov je jednoznačne cena a rýchlosť inštalácie. Môže mať dve podoby. Buď si vyberiete najlacnejšiu možnosť, ktorou je nafukovací plastový bazén. V ponuke za pár eur máte guľatý bazén výraznej modrej farby. Pozitívom takéto bazéna je veľmi rýchla kúpa a aj inštalácia rozložením, či nafúknutím okrajov a následné napustenie vodou. Ďalším typom je bazén z plastových dosiek. Tento typ je vhodný aj pre zapustenie do zeme a prevádzkujete si ho za pomerne malé náklady. Nevýhodou takýchto bazénov je ich veľmi krátka životnosť. V prípade poškodenia nie je možné bazén opraviť a väčšinou vydrží jednu alebo dve sezóny.
Výhodami sklolaminátového bazéna je rýchlosť inštalácie, kvalita a samotné vybavenie bazénu. Môžete si zvoliť z pomerne veľkého množstva farieb, tvarov a taktiež veľkej výbavy. Bazén je firmou dopravený na miesto inštalácie v celosti a po vložení sa len obsype suchým betónom. Ak máte zlý prístup na vašu záhradu, výstavba takéhoto bazéna nie je vhodná.
Betónový bazén je zaujímavou alternatívou hlavne vďaka možnosti realizovať bazén akéhokoľvek tvaru či hĺbky. Nie je problém prispôsobiť parametre a vybavenie bazénu na prianie klienta. Na obloženie bazéna je vhodný betón s ťažkou fóliou alebo obloženie bazénu keramikou, sklenenou mozaikou alebo kameňom. Fólia sa zle čistí, preto ju musíte po rokoch vymeniť. Keramika, sklenená mozaika či kameň sa používa najmä v luxusných interiéroch a exteriéroch rodinných domov, či pri bazénoch v komerčných prevádzkach. Inštalácia je veľmi náročná  a vyžaduje precíznu prípravu.relax v bazéne
Ďalším typom bazénov sú nerezové. Ich výhodami sú dlhá životnosť, jednoduchá údržba, individuálny tvar, štrukturálna pevnosť a možnosť inštalácie aj na ťažko dostupných miestach. Sú pomerne drahšie a sú vhodné len pre sladkú vodu. Nerezové bazény vám vydržia veľmi dlho. Prežijú ich aj vaše deti. Môžete si ho prispôsobiť podľa vašich potrieb.
 
Porozmýšľajte a nenechajte sa nalákať na prvú možnosť, ktorú vám priamo vo firmách povedia. Nechajte si všetko prejsť hlavou a poriadne popremerajte svoje priestory na vhodný bazén. Určite si nejaký z ponuky vyberiete.